Co z dziecięcą agresją?

Dzieci używają rączek, nóg i biją innych, ponieważ nie znają jeszcze swoich emocji. Nie znają zasad i przez jakiś czas chcą zaspokajać swoje potrzeby. Zmienia się to później, gdy idzie do przedszkola albo idzie z mamą na plac zabaw. Dopiero wtedy uczy się cierpliwości. Maluchy uczą się wszystkiego od rodziców, a agresja rodziców przejawia się krzykiem na drugiego z opiekunów. Dziecko z agresją nie wie jak poradzić sobie z emocjami, dlatego wyżywa się na innych, bo to zna z domu. Nie znają innego lepszego sposobu na wyrzucenie z siebie emocji. Czasami są agresywne z powodu straszenia dzieci przez rodziców, a słynne „uspokój się albo oddam cię tej pani” pogarsza całą sytuację. Straszymy dzieci, bo nam się spieszy albo po prostu, dlatego że czas to pieniądz.