Najlepsze przedszkole i żłobek – czy istnieje?

Najlepsze przedszkole – według mnie – to takie gdzie dzieci mogą spokojnie się pobawić, są w bezpiecznym miejscu, a także miejsce gdzie mogą zjeść pełnowartościowe posiłki. Dzieci są podzielone na grupy wiekowe, ponieważ 3-latek jest mniej ruchliwy niż 5-latek.

Każde dziecko w określonym wieku potrzebuje innych zabawek oraz innego rodzaju czułości. Dziecko, które ma 2 latka potrzebuje więcej uwagi niż takie, które ma 5 lat. Dzieci, które są mniejsze potrzebują małe gryzaczki i misie, natomiast starsze rowerków na trzech kółkach, samochodzików i piłek gimnastycznych. Najlepsze przedszkole to takie, które pomaga dzieciom rozwijać swoją kreatywność jak i tworzenie czegoś z niczego. Zabawa w budowanie fortów z klocków albo z krzesełek i kocyka to ,pewnego rodzaju., kreatywność która musi być rozwinięta. Bez niej osoba, która w przyszłości może dostać pracę będzie miała ograniczone zdolności manualne. Jeśli dziecko chce śpiewać warto jest je zachęcać, ponieważ teraz może nie potrafić śpiewać, jednak potem może poprawić swoje zdolności. Dziecko uczy się w ten sposób cierpliwości i dążenia do celu.