Pozwolić dzieciom oglądać YouTube?

Coraz częściej dzieci uciekają do Internetu w szukaniu znajomości albo rozrywki, ponieważ często są nierozumiane przez rodziców, co skutkuje złością dzieci i karą ze strony rodziców, ale czy to prawdziwe stwierdzenie? Dla niektórych rodziców, którzy myślą, że wszystko opiera się na seksizmie, hejcie i obrażaniu to polecam trzymać swoje dzieci na kłódkę w szafie 😊

Tak na poważnie, dzieci mają swoje ”trendy” i będą oglądać coś co inne, żeby nie czuć się odrzuconym. Zabronienie oglądania u siebie w domu nie załatwi sprawy, ponieważ może obejrzeć u kolegi/koleżanki czy w szkole jak nikt nie widzi. Więc jak ochronić swoje dziecko przed głupotą?

Jeśli przyłapiemy malucha na oglądaniu czegoś czego nie powinno należy wyjaśnić, dlaczego taki Rojo przeklina i powiedzieć, że się zestresował i przyznać się, że przy stresie czasami też się przeklina. Nic nie jest bardziej wartościowe od rodzica, który się przyznaje do błędu. Mama i tata to autorytet, z którego dziecko bierze przykład, a nikt nie chciałby gdyby dziecko nauczyło się wszystko co złe.

Na YouTubie jest wiele bajek, a czasami rodzice nie wiedzą co włączyć swoim dzieciom, dlatego powstaje wiele portali, które pomagają rodzicom, a jednym z nich są bajki-dla-dzieci.