Przedszkole pełne słońca

Dzieci potrzebują bliskości mamy i kontaktu z innymi ludźmi. Uczą się cierpliwości i akceptacji innych i samych siebie. Przed wysłaniem dziecka do przedszkola warto przejść się do placówki, do której nasze dziecko będzie zapisane. Dziecko w określonym wieku zaczyna próbować jeść za pomocą sztućców. Panie opiekunki opiekują się ok. 20 dziećmi i starają się zapanować nad nimi oraz dać im tyle czułości co daje mama. Dziecko uczy się, że jeśli coś chce to musi czekać na swoją kolej. Przedszkola uczą dzieci empatii i zrozumienia innych, a także akceptacji zdania i potrzeb innych ludzi.

W przedszkolu w Tarnowie Podgórnym posiłki są pełnowartościowe i ugotowane tak, aby dzieci zjadły z apetytem – nie mają formy papki, która na pierwszy rzut oka wygląda nieapetycznie.