Rozwijanie pasji

Każdy człowiek i dziecko mają inny charakter oraz zainteresowanie. Jeśli rodzic kochał książki, a dziecko gry komputerowe to opiekun zwykle odcina latorośl od gier, co dość często powoduje, że maluch się buntuje. To co rodzic uznaje za bezużyteczne w przyszłości może być bardziej wartościowe.

Jeśli dziecko lubi gry może zostać projektantem gier albo zostać programistą co w dzisiejszych czasach jest pożądane. Rodzic chce spełnić swoje marzenia za pomocą dzieci. Wysyłają latorośle na zajęcia, które chciałby kiedyś chodzić. Dzieci często znajdują swoją pasję w późniejszym wieku, dlatego gdy dziecko szybko zmienia zdanie nie należy krytykować zdania dzieci, ponieważ odpuszczą wszystko, a następnie słyszą krytykę „dlaczego nie masz pasji?! Ja w twoim wieku kochałem/kochałam książki”.