Wpływ przedszkola i żłobka na dzieci

Dzieci, aby poprawnie się rozwijać musi iść do szkoły, a przed tym mogą iść do przedszkola albo do żłobka. Żłobek i przedszkole są miejscami, gdzie dziecko uczy się i bawi, kiedy rodzice pracują. W tych ośrodkach wychowawczych, które uczą dzieci samodzielności. Dzieci w żłobkach szybciej uczą się mówić i bawić w grupie, co skutkuje otwartością dzieci w szkole. Żłobki takie jak w Tarnowie Podgórnym są najlepszym wyjściem dla kobiet, które muszą wrócić do pracy po urodzeniu.  Dodatkowo dzieci uczą się tolerancji dla osób o innym odcieniu skóry i nie oceniają po wyglądzie. Opiekunki opiekują się najlepiej jak mogą maleństwem, a matki mogą wypytać się jak dziecko sobie poradziło bez niej. Jeśli żłobek jest dobry to dziecko będzie się wyrywało z rąk matki, żeby być blisko „cioć” , chcą się bawić z dziećmi.